Ekologiczne Spotkania nad Przemszą

W minioną sobotę w trakcie XXIV Folklorystycznych Spotkań nad Przemszą w siedzibie Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku odbyły się Ekologiczne Spotkania nad Przemszą zorganizowane przez Gminę Chełmek we współpracy z Powiatem Oświęcimskim. Partnerami wydarzenia były również Panie z Grupy Aktywne+ oraz Koło Pszczelarzy w Oświęcimiu.

7

W trakcie wydarzenia mieszkańcy Gminy oraz goście mieli okazję wziąć udział w praktycznych warsztatach związanych z zagadnieniami dotyczącymi zmian klimatu (przyczyny, skutki, adaptacje), zasadami prawidłowej segregacji odpadów komunalnych, przykładami dobrego wykorzystania odpadów i bioodpadów w ogrodzie oraz skorzystać z porady Ekodoradcy w ramach Gminnego Punktu Konsultacyjnego Programu „Czyste Powietrze”. Panie z grupy Aktywne+ zaprezentowały ogrom możliwości wykorzystania darów ogrodu w myśl zasady „Nie wyrzucam - przetwarzam” przygotowując smakowite przekąski i przetwory. Dzięki spotkaniu z pszczelarzami można było dowiedzieć się wielu ciekawostek o tajnikach życia pszczół oraz o ich ogromnej roli dla środowiska.

Dla uczestników Ekologicznego Spotkania nad Przemszą zostały zorganizowane konkursy i quizy, za udział, w których przekazywane były nagrody w postaci sadzonek bylin miododajnych oraz drzew miododajnych i pyłkodajnych. Nie brakowało także gadżetów ekologicznych takich jak: Bomby kwietne z nasionami kwiatów na łąki kwietne w mini wydaniu, czy ekologiczne torby wielokrotnego użytku i workoplecaki.

 

1

DSC 9566

435

5 289 211

9 3

92

612131415

 

Drukuj