baner aktualnosci

baner ogloszenia

baner gison

baner zalatw sprawe

baner zagrozenia

baner sprzedaz nieruchomosci

baner rewitalizacja

baner program oddluzeniowy

baner cmentarz

baner dlugi popraporty stan

Mieszkańcy radośnie uczcili święto gminy - fotogaleria

2018.05.21. Dni Chelmka
To był gorący weekend w gminie Chełmek. Nie chodzi tu jednak o pogodę, ale atmosferę, która towarzyszyła naszemu świętu, czyli Dniom Chełmka 2018. W obszernym programie każdy znalazł coś dla siebie. Były zawody wędkarskie, koncerty, pokazy sprawności bojowej, turnieje w różnych dyscyplinach a nawet rajd rowerowy. Nie zabrakło oczywiście stoisk gastronomicznych z między innymi lodami, goframi, zabawkami oraz różnych karuzel i huśtawek. „Wisienką na torcie” był oczywiście bardzo energetyczny występ gwiazdy Dni Chełmka, czyli Andrzeja „Piaska” Piasecznego, który doskonale „rozbujał” licznie zebraną publiczność w rytm najsłynniejszych swoich utworów. Co więcej wbrew wcześniejszym prognozom pogoda bardzo dopisała, dzięki temu święto naszej gminy było jeszcze bardziej radosne. /Fotoreportaż: Paweł Waligóra/

Wszystko zaczęło się już w piątek w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku. Tam na scenie wystąpił „mroczny bard z Bristolu”, czyli Matt Elliot. Zanim jednak rozbrzmiały pierwsze nuty otwarta została wystawa Jerzego Talika - „Rysunki z mojej szuflady...”, którą można podziwiać w Galerii Epicentrum.

Kolejny dzień rozpoczął się tradycyjnymi zawodami wędkarskimi dla dorosłych. W sobotę nie zabrakło gier i konkurencji sprawnościowych, turnieju tenisa ziemnego oraz pokazu sprawności bojowej OSP Chełmek. Pierwszy raz odbyła się akcja wymiany rzeczy niepotrzebnych, a przydatnych innym. Tuż popołudniu swój dorobek zaprezentowały dzieci oraz ich starsi koledzy i koleżanki ze szkół. Mieszkańcy mogli się także wykazać siłą podczas zmagań „Strongman Chełmek 2018”. Przyjrzeli się także pokazowej walce w wykonaniu oświęcimskiej szkoły „Krav Maga”. Na zakończenie grupa kabaretowa studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozbawiała do łez zebranych mieszkańców, którzy po występie mogli ruszyć w taniec, który „wirował” do północy.

Niedziela rozpoczęła się również rywalizacją wędkarzy, tylko że tych najmłodszych. Równocześnie w tenisa zagrały kobiety. Wielkim i ciekawym wydarzeniem, które przyciągnęło bardzo dużą liczbę uczestników, był Rowerowy Rajd Bibliotekarzy. Była to bowiem okazja nie tylko do obcowania z piękną naturą, ale także dobrą książka. „Po obiedzie” przybyli do Parku Rodzinnego mogli podziwiać plenerową wystawę twórczości RSTK w Chełmku oraz działania plastyczne z Fundacją Otwartego Serca. Godziny 16-19 należały do dzieci. To właśnie wtedy trwały zabawy i animacje dla najmłodszych, prowadzone przez panią Klaun Dyzię. Po tej godzinie rozpoczęły się ostatnie koncerty. Najpierw na scenie wystąpili muzycy „Terapolka i przyjaciele”, którzy znakomicie przygotowali publiczność do głównego punktu programu, czyli występu Andrzeja Piasecznego. „Piasek”, bo tak brzmi artystyczny pseudonim jednego z najbardziej rozpoznawalnych polskich artystów, tradycyjnie nie zawiódł, prezentując na scenie nie tylko znakomity kunszt muzyczny, swoje najbardziej znane utwory, ale także wyjątkowy pokaz świateł połączony z projekcją, wyświetlaną na telebimie. O tym, jak udany był to koncert, świadczy chociażby długa kolejka fanów, która ustawiła się po autografy. Artysta złapał wyjątkowy kontakt z publicznością, co zaowocowało naprawdę dobrą zabawą.

- Bardzo się cieszę, że tegoroczne Dni Chełmka okazały się tak udane. Śmiało mogę powiedzieć, że było to święto wszystkich nas, każdego mieszkańca Chełmka, Gorzowa i Bobrka. Bardzo miło było patrzeć na spacerujące rodziny z dziećmi, sąsiadów rozmawiających ze sobą, bawiącą się młodzież i starszych. Dodatkowo cieszy fakt, że wiele osób wróżyło złą pogodę, a okazało się całkowicie inaczej. Było pięknie, energicznie, rodzinnie i na tym nam bardzo zależało. Dziękuję wszystkim za udział i już teraz zapraszam na przyszłoroczne święto - podsumowuje burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.

obrazek-klawisz do galerii zdjęć


Powierzchnia gminy: 2 732,1 ha
2732 ha

 

obrazek-klawisz do filmu prezentującego Gminę Chełmek


Liczba ludności (31 grudzień 2020 r.): 12428
12 428

obrazek-klawisz do wirtualnego spaceru


Inwestycje łącznie (plan na 2021 rok): 6.786.860,61 PLN
6.786.860,61 PLN

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 12 Czerwiec 2021    |    Imieniny obchodzą: Janina, Jan, Onufry