Biblioteka Publiczna MOKSIR ze wsparciem projektu "Mój czas, miejsce i moja biblioteka"

mkidn 01 cmyk

Biblioteka Publiczna MOKSIR w Chełmku znalazła się w gronie laureatów Programu MKiDN Partnerstwo dla książki 2019. Do programu aplikowało w sumie 397 instytucji z całej Polski z czego 275 otrzymało dofinansowanie.   Projekt "Mój czas, miejsce i moja biblioteka" ze wsparciem finansowym 8 400 zł zakłada działania skierowane do szerokiego spektrum odbiorców.

Planujemy przeprowadzić różnorodne formy aktywizujące u których podstaw leży książka i słowo pisane. Wśród nich będzie inauguracja „I Salonu Poezji”, organizacja całonocnego maratonu czytelniczo – literackiego „Magia książek nocą” dla uczniów IV-VI SP, wyjazd do muzeum i pracowni witrażu w Krakowie, prezentacja partnerskiej wystawy fotografii „Słowo – przestrzeń - światło”. Wystawie towarzyszył będzie wykład o przenikaniu literatury ze sztuką witrażu.

Przewidujemy także organizację cyklu warsztatów pn. „Książka mozaiką życia”. Podsumowaniem przedsięwzięcia będzie spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim znanym polskim dziennikarzem radiowym i telewizyjnym, pisarzem, reporterem i dokumentalistą  oraz wernisaż „wędrującej” wystawy. Partnerami projektu jest m.in. Miejski Ośrodek Kultury w Żorach, Gminna Biblioteka Publiczna w Bojszowach oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmie Śląskim.

Biblioteka Publiczna MOKSIR w Chełmku

Dzisiaj jest: 24 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Gabriel, Marek, Gabor