"Złote Sakiewki 2018" rozdane!

2019.01.21sakiewki35

W dniu 18 stycznia w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chełmku odbyła się coroczna gala "Złote Sakiewki". Nagroda ta symbolizuje szczodrość i ma na celu podziękowanie wszystkim osobom za to, że potrafią przekazywać innym dar swojego serca. Gala była także okazją do wręczenia innych nagród oraz medali.

Życie pisze własny scenariusz i dzień, który dla naszej gminy był dniem uroczystym, dla całego kraju był kolejnym smutnym dniem. Wydarzenia z niedzieli 13. stycznia rzuciły cień na życie nie tylko Polaków, mieszkańców Gdańska, ale także na naszą "małą ojczyznę". Dlatego też piątkową galę Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus ropoczął minutą ciszy ku pamięci Pawła Adamowicza - Prezydenta Gdańska.

Pierwszą z nagród, którą wręczono tego dnia, były medale Za zasługi dla rozwoju gminy Chełmek. Po raz pierwszy to odznaczenie zostało przyznane w 2004 roku. Poprzez nagrodę laureaci doceniani są za szczególny wkład w rozwój naszej gminy w różnych dziedzinach życia gospodarczego, społecznego, sportowego, kulturalnego i promocji. Wśród laureatów znaleźli się:

- Koło Łowieckie „DANIEL”
- Maria Gołyźniak
- Ks. Stanisław Rapacz
- Robotnicze Stowarzyszenie Twórców Kultury w Chełmku

2019.01.21sakiewki008

2019.01.21sakiewki007

2019.01.21sakiewki006

2019.01.21sakiewki005

Osoby nominowane w kategorii „Złota Sakiewka” otrzymują statuetkę za wsparcie jakie okazali gminnym jednostkom i stowarzyszeniom. W tym roku nagroda trafiła do 11 darczyńców:

-„ASFOR POZNAŃSKI” s.j.
- Zajazd „MAGDA”
- Przedsiębiorstwo Metali Nieżelaznych „BOBREK” s.j.
- „SZAN” sp. z o.o.
- P.P.U.H. „DAKA” sp. z o.o.
- P.H.U. "SIÓDEMKA"
- P.H. "JANINA" sp. z o.o.
- F.U.H. "DIAGNOZA"
- Pana Leonarda Postupalskiego
- Z. U. P. H. "WIZOPOL" s.c.
- P.P.H. DOLOMIT sp. z o.o.

2019.01.21sakiewki5

Kolejnym wyróżnieniem, które przyznawane jest przez Burmistrza Chełmka od roku 2005, jest statuetka „Lidera” dla osób, które bezinteresownie działają na rzecz lokalnej społeczności, które swoją pracą oraz zaangażowaniem szczególnie zasłużyły się w różnych dziedzinach życia gminy Chełmek. W 2019 roku nagrodę z rąk włodarza odebrało aż 29 laureatów:

- Ireneusz Musiał
- Zespół Piłki Halowej SZS-P Nr 2 w Chełmku
- Przemysław Niemczyk

2019.01.21sakiewki018

"Otwarte Serca" to nagroda Burmistrza Chełmka przyznawaną osobom i podmiotom niosącym pomoc, działającym na rzecz potrzebujących mieszkańców gminy Chełmek oraz udzielającym wsparcia materialnego i duchowego. Ta piękna statuetka to drobny wyraz wdzięczności za poświęcenie i oddanie dla innych. W tym roku za serce okazane mieszkańców naszej gminy powędrowała ona do:

- ENWOS sp. z o.o. w Chełmku
- Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Pracowników KWK „PIAST” w Bieruniu
- Pana Tomasza Czerwa

2019.01.21sakiewki024

Gala była także okazją do wręczenia stypendiów artystycznych przyznanych przez Burmistrza Chełmka na rok 2019, a otrzymali je:

- Przemysław Klimek
- Karolina Bębenkowska
- Arkadiusz Kciuk
- Anna Księżarczyk
- Alicja Mądrala
- Gabriela Roślik
- Nikola Nadolska
- Nikola Janiczek
- Michał Szymon Rybak
- Mateusz Rybak
- Julia Postupalska

2019.01.21sakiewki026

Podczas gali w swoim przemówieniu burmistrz Andrzej Saternus przypomniał historię Chełmka w związku z 50 - tym jubileuszem nadania praw miejskich, które miasto obchodzi w 2019 roku.

2019.01.21sakiewki028

Uroczystość uświetnił występ artystyczny Kamila Skickiego, fromacji ELITA New Team z Oświęcimia oraz pokaz laserów przestrzennych. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć Pawła Waligóry.

Dzisiaj jest: 18 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Konstancja, Maksym, Bernadeta