Nietypowe przedstawienie

2019.01.08.2

Bajkowe postacie towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat. Pomagają im nie tylko zrozumieć otaczającą rzeczywistość, ale również dostarczają bogatych wrażeń i przeżyć oraz pobudzają wyobraźnię.
Uczniowie klasy VI Samorządowego Zespołu Szkół im. Kardynała Adama Stefana Sapiehy w Bobrku przekonani o zaletach bajkowych bohaterów zaprezentowali 3 stycznia 2019r. uczniom Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Oświęcimiu żartobliwą wersję baśni pt. "Królewna Śnieżka" autorstwa DAMY ORDERU UŚMIECHU - Wandy Chotomskiej.
Gra młodych aktorów, piękne stroje, muzyka oraz dekoracje przyciągnęły uwagę dzieci, które ze szczególnym zainteresowaniem oglądały przedstawienie. Dzięki zaangażowaniu wielu zmysłów oraz umiejętnościom aktorskim uczniów klasy VI udało się przenieść młodych widzów do tajemniczego Krasnoludkowa i wspólnie zbohaterami bajki zastanowić się nad morałem wypływającym z treści utworu:

"Nie otwierajcie drzwi nikomu!
Nie wpuszczajcie obcych do domu!
Myjcie owoce przed jedzeniem!
I bijcie brawo artystom występującym na scenie!"
Na twarzach dzieci widać było uśmiech i zadowolenie, a to najpiękniejszy sposób podziękowania młodym artystom, ponieważ:
"Każda życzliwie wyciągnięta ręka, uśmiech na twarzy,
drobny gest wdzięczności, to przecież tak mało,
a tak wiele znaczy w szarej codzienności..."

2019.01.08.1

Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez Rodziców uczniów Szkoły w Bobrku.
Młodzi aktorzy zaproszeni do kolejnego zaprezentowania humorystycznego spektaklu niedługo ponownie zagoszczą w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym w Oświęcimiu i jeszcze bardziej zawężą więzi z dziećmi niepełnosprawnymi.

/źródło: SZS w Bobrku/

Dzisiaj jest: 25 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz