Pięciu zwycięzców w hokejowym meczu

2018.11.23. mecz
Wynikiem 5:6 zakończył się 5. Wielki Charytatywny Mecz Hokejowy „Piąty dla Pięciu”, pomiędzy drużynami Małej Orkiestry Wielkiej Pomocy i Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. Jednak nie ten wynik jest najważniejszy. Największą wygrana obu drużyn jest kwota uzyskana dzięki tym wszystkim ludziom dobrej woli, którzy w sobotę w Oświęcimiu otworzyli swoje serca i portfele, a było to około 1500 osób, które sobotnie popołudnie postanowiły spędzić w hali lodowej w Oświęcimiu. Organizatorzy, czyli Fundacja małej Orkiestry Wielkiej Pomocy zapewnili im zarówno sportowe emocje, jak i doskonałą rozgrywkę i możliwość spotkania się gości meczu ze swoimi idolami. Podczas jubileuszowej imprezy charytatywnej, na rzecz chorych i wymagających pomocy Nikolki, Łukasza, Miłosza, Kordiana i Wiktora, fundacja uzyskała 62.850 złotych, a więc każde dziecko przypada kwota 12.570 złotych. Jest to ostateczny finansowy wynik piątego meczu charytatywnego. Warto dodać, że wydarznie odbywało się pod patronatem burmistrza Chełmka oraz przy finansowym wsparciu gminy Chełmek. /Zdjęcie: Jacek Balon/

 

Monika Bartosz, prezes Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy:

Jesteśmy bardziej niż zadowoleni, że uzyskaliśmy rekordowy wynik, zarówno finansowy, jak i frekwencyjny. Fakt, że mecz „wypalił” po raz piąty jest nie lada wyczynem i oznacza, że nasi sympatycy polubili mecz zawodników fundacji z artystami i to wszystko, co każdego roku organizujemy wokół tego niezwykłego spotkania. Dzięki Wam Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy teraz juz może wszystko.

Wojciech Zawioła, dziennikarz, pisarz, członek zarządu Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich:

Było fantastycznie. Atmosfera w Oświęcimiu była jak zwykle bardzo ciepła i rodzinna. Cały czas mieliśmy świadomość celu, w jakim tu przyjechaliśmy. Organizacja meczu była na bardzo wysokim poziomie. Reakcje kibiców takie, o jakich marzyliśmy. Bardzo nas to ujęło. To spowodowało, iż wydaje nam się, iż zagraliśmy nasz najlepszy mecz w historii. To wydarzenie długo zostanie w naszych głowach i z pewnością zrobimy wszystko, by w przyszłym roku tu przyjechać.

MECZ „NA SPORTOWO”

W meczu Piąty dla Pięciu Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zajęła przedostatnią lokatę. Z kolei Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy wywalczyła zaszczytne, drugie miejsce. W trakcie meczu było wzruszająco, śmiesznie, ale dla obu drużyn to był sprawdzian umiejętności. Obie drużyny walczyły o zwycięstwo, ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:5 dla Hokejowej Reprezentacji Artystów Polskich. Podczas meczu widzowie zobaczyli popisowy taniec „Macarena” oraz Adama Grzankę w roli kuli do kręgli. Kibice przekonali się, jak można wykonać strike na lodzie. Nie zabrakło zabaw dla gości. Na tafli można było zobaczyć śmietankę artystów, tych ogólnopolskich i lokalnych. Wystąpiła między innymi Marzena Kołaczek, właścicielka firmy Kołaczek, najstarszej cukierni w regionie, która zadebiutowała w tym roku w drużynie MOWP. Na tafli pierwszy raz w barwach MOWP był Janusz Zarenkiewicz – bokser, brązowy medalista olimpijski wagi superciężkiej. Był to świetny debiut, ponieważ Janusz asystował przy bramce Witolda Kuboszka. Po stronie HRAP zobaczyliśmy Romana Polko – byłego dowódcę GROM, Adama Grzankę – satyryka, muzyka, kompozytora i tekściarza, Piotr Kupicha, muzyka, kompozytora, wokalistę i lidera zespołu Feel, czy Mariusza Gabrka – pomysłodawcę i współtwórcę HRAP. Jedyną kobietą w drużynie była Ewa Błachnio – artystka kabaretowa i aktorka, która wyjechała z Oświęcimia z kijem hokejowym drużyny Amatorzy Oświęcim.

Kapitanem drużyny HRAP był tym razem Darek Maciborek, a MOWP Witold Kuboszek, oświęcimianin i miłośnik hokeja. Imprezę poprowadzili Irek Bieleninik z HRAP i Mariusz Kaszuba reprezentant MOWP.
Sobota 17 listopada MOWP – HRAP 5:6 (1:2, 1:4, 3:0)
Bramki:
0:1 Darek Maciborek
1:1 Mariusz Sibik
1:2 Mariusz Gabrek
1:3 Adam Grzanka
1:4 Tomasz Lebuda
2:4 Witold Kuboszek
2:5 Jan Kliment
2:6 Tomasz Lebuda
3:6 Bartłomiej Grabowski
4:6 Witold Kuboszek
5:6 Witold Kuboszek
Składy drużyn:
HRAP: Tomasz Rajski, Wojciech Zawioła, Tomasz Lebuda, Roman Polko, Mariusz Kieca, Piotr Kupicha, Adam Grzanka, Jan Kliment, Mariusz Gabrek, Mateusz Dewera, Wojciech Grzyb, Jacek Łapot, Jacek Alexander Łaszczok, Ewa Błachnio, Andrzej Tomanek, Wiesław Tupaczewski, Dariusz Maciborek “C”.
Trenerzy Józef Chrząstek, Wiesław Jobczyk, Michael Jobczyk. Kierownik drużyny: Bronisław Smoleń.
MOWP: Jan Pędziwiatr, Piotr Sikora, Mariusz Sibik, Łukasz Dziędziel, Tomasz Staroń, Mirosław Semik, Karina Steizer-Szczerbowska, Piotr Szczerbowski, Maciej Iwański, Bartłomiej Grabowski, Jolanta Wodniak, Krzysztof Węgrzyn, Małgorzata Sikora, Iwona Jakubik, Marcin Rymarczyk, Damian Ostrowski, Marzena Kołaczek, Edyta Nowak-Sieńko, Janusz Badowski, Adam Błaszkiewicz, Mariusz Siudek, Janusz Zarenkiewicz, Witold Kuboszek “C”.
Trenerzy Gosia Gałuszka, Asia Strzelecka. Rehabilitant drużyny: Krzysztof Agatowski.
Sędziowali:
Jacek Chadziński, Waldemar Kupiec, Monika Szpyt, Stanisław Staszyński.

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 23 Luty 2019    |    Imieniny obchodzą: Romana, Izabela, Damian