Ruszyły prace przy budowie przestrzeni spotkania i rekreacji w Bobrku

Bobrek rewitalizacja 1

Przy ulicy Długiej w Bobrku rozpoczęto prace przy realizacji inwestycji, której celem jest powstanie miejsca spotkania i rekreacji za kwotę ponad 530 tysięcy złotych. Na ten cel gmina pozyskała środki w ramach projektu pn. „Potrzebna ODnowa: Przestrzeń spotkania i rekreacji na obszarach wiejskich gminy Chełmek; Przestrzeń spotkania i rekreacji w Bobrku” z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wielskich na lata 2014-2020 w wysokości 351 950 złotych.

Bobrek rewitalizacja 2

Celem zadania jest rozwój infrastruktury rekreacyjnej poprzez zagospodarowanie terenu i doposażenie go w przeznaczone do tego urządzenia. Mieszkańcy sołectwa zyskają plac zabaw wyposażony m.in. w: huśtawki, drabinki i atrakcyjne zestawy do zabaw dla dzieci w tym „Statek piracki”, w którym będą miały możliwość uruchomienia swojej wyobraźni, aby "przemierzać nim morza i oceany". Ponadto powstanie tutaj miejsce do ćwiczeń posiadające m.in. orbitrek, ławeczki, czy rowerek. Wokół placów i alejek przeznaczonych do komunikacji pieszej, zaprojektowano także tereny zielone.

Bobrek rewitalizacja 3

Realizacja powyższej inwestycji wpłynie na wzrost aktywności mieszkańców Bobrka, którzy będą mogli korzystać z atrakcyjnych form rozrywki i spędzać wolny czas w rodzinnym gronie.

Dzisiaj jest: 15 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Amelia, Albert, Leopold