Wzorowa kronika OSP Chełmek

2018.10.10. osp

W dniach 28-30 września 2018 roku w Warszawie odbyło się podsumowanie XXV Ogólnopolskiego Konkursu Kronik OSP oraz XXV konkursu na pamiętniki, wspomnienia, opracowania i relacje „Z Dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych”. Miło nam poinformować, iż komisja konkursowa uznała Kronikę Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmku za kronikę wzorową. To oznacza, że kronika została laureatem XXV Ogólnopolskiego Konkursu Kronik OSP!

Kroniki oceniane były w skali:

- kronika wzorowa
- kronika wyróżniająca się
- kronika poprawna

Ogółem zgłoszono 94 kroniki w 153 tomach i 38 opracowań. Tym bardziej cieszy fakt, że pośród tak dużej ilości zgłoszeń, to właśnie opracowanie chełmekciej OSP spotkało się z uznaniem jury. Autorem nagrodzonej kroniki jest dh Roman Witkowski, który od 48 lat dokumentuje dzieje OSP Chełmek i naszego miasta przy wsparciu Prezesa OSP Chełmek dh Krzysztofa Gaski.

W przeglądzie na pamiętniki, wspomnienia, opracowania i relacje „Z Dziejów Ochotniczych Straży Pożarnych” uczestniczyła monografia „Kronika Wydarzeń, 125 lat Strażackiej Tradycji w Chełmku, 600 lat Chełmka”, której autorami są: dh Roman Witkowski, dh Stanisław Klaja oraz dh Krzysztof Gąska. W ocenie komisji konkursowej monografia zasłużyła na wyróżnienie.

Autorzy odebrali gratulacje z rąk Prezesa Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej dh Waldemara Pawlaka. Szczególne gratulacje dla dh Roma Witkowskiego złożyła Przewodnicząca Komisji Konkursowej prof. Anna Przybylska.

Należy zaznaczyć, że kronika OSP Chełmek już po raz drugi została laureatem przeglądu. Poprzedni laur zdobyła w 2015 roku na XXII Przeglądzie Kronik OSP w Kazimierzu Dolnym. /źródło: OSP Chełmek/

Dzisiaj jest: 18 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła