Żonkile Nadziei dla Frania Irzyka

2018.10.08 żonkile 2

„Żonkile dla Frania Irzyka”- pod taką nazwą odbyła się w minionym tygodniu akcja charytatywna, zorganizowana w Samorządowym Zespole Szkół w Gorzowie. Jej efektem było zebranie kwoty 1018,85 zł, która zostanie przeznaczona na leczenie sześcioletniego Frania.

2018.10.08 żonkile 1W przedsięwzięciu, polegającym na sadzeniu żonkilowych cebulek nabywanych za dobrowolne datki, wzięli udział uczniowie szkoły, wspierani przez rodziców i nauczycieli. Młodzi ogrodnicy doskonale wiedzieli, że sucha i martwa o tej porze roku cebulka ożyje na wiosnę, pięknie zakwitając w szkolnym ogrodzie. Udział w akcji okazał się nie tylko pięknym przykładem wrażliwości ludzkich serc, ale też świetną lekcją przyrody i pokazem umiejętności małych ogrodników.
Kwiat żonkila, symbol odradzającego się życia, stał się znakiem programu „Pola Nadziei”, którego ideą jest wspieranie hospicjów. Szkolna akcja, nawiązująca do tej idei, skłoniła też do refleksji nad potrzebą niesienia pomocy drugiemu człowiekowi. „Uważam, że takie akcje są potrzebne nie tylko z powodu zbieranych pieniędzy, bez których dzisiaj nie sposób się leczyć. Ważne jest przede wszystkim to, żeby każdy człowiek wiedział, że nie jest sam, że ktoś go wspiera, niekoniecznie materialnie. Kiedy się czuje, że nie jest się samotnym, wtedy łatwiej zmagać się z chorobą – mówi Paulina, której przytakują inni uczniowie, potwierdzając, że w Gorzowie, jak w dobrej rodzinie, nie brakuje życzliwych i otwartych serc.
Sadźmy więc żonkile - niech pięknie zakwitają, budząc radość i nadzieję, a dla wszystkich, którzy swoim zaangażowaniem wspomogli akcję, niech będą serdecznym podziękowaniem. /źródło: SZS w Gorzowie/

2018.10.08 żonkile 3

Dzisiaj jest: 18 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła