SZS w Bobrku w hołdzie dla niepodległej Polski

2018.10.08 dzrewo bobrek 1

Włączając się w obchody Roku Niepodległości, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę utraconej w wyniku rozbiorów wolności, społeczność Samorządowego Zespołu Szkół w Bobrku zorganizowała piknik patriotyczny. Impreza pod hasłem „Na zawsze Niepodległa” odbyła się 29.09.2018 roku. We wspólnym patriotycznym biesiadowaniu uczestniczyli zaproszeni goście: Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, przedstawiciele Rady Miejskiej w Chełmku, Rady Sołeckiej w Bobrku, członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Bobrku, zespół śpiewaczy „Bobrowianki”, ksiądz proboszcz, przedstawiciele Rady Rodziców SZS w Bobrku oraz nauczyciele, uczniowie wraz z rodzinami i mieszkańcy wsi Bobrek.

Podczas uroczystosci dokonano odsłonięcia pamiątkowej tablicy i posadzenia Dębu Niepodległości, jako symbolu siły, długowieczności, nieprzemijającej pamięci będzie trwałym znakiem naszego szacunku i wdzięczności, stanie się strażnikiem zbiorowej pamięci.

2018.10.08 dzrewo bobrek 4

Nie można zapominać, iż dzięki uporowi, wytrwałości tych, którzy nie utracili nadziei i ducha walki, dzięki bohaterstwu powstańców, zaangażowaniu orędowników sprawy polskiej na arenie międzynarodowej, dzięki zapałowi młodych serc, na przekór planom państw zaborczych, pomimo niesprzyjających okoliczności, po 123 latach zniewolenia Polski, nadszedł dzień odzyskania niepodległości. Po zakończeniu I wojny światowej wolna Polska ze sfery marzeń przeszła w rzeczywistość, stała się faktem. Burmistrz Andrzej Saternus w swoim wystąpieniu przypomniał, jak długa i trudna była droga Polaków do wolności, ile wysiłku wymagało utrzymanie zagrożonej po roku 1918 niepodległości.

Młodzież szkolna w poetyckich strofach przekazała refleksje związane z wartościami, które należy cenić, do których trzeba się odwoływać w każdym miejscu i czasie, nie tylko w momentach dziejowych prób. Zwieńczeniem okolicznościowego spotkania z pieśnią patriotyczną i historią Polski było wspólne biesiadowanie, rozmowy integrujące społeczność lokalną, różne grupy społeczne i pokoleniowe. /źródło: SZS Bobrek/

2018.10.08 dzrewo bobrek 2

2018.10.08 dzrewo bobrek 3

Dzisiaj jest: 18 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Juliana, Łukasza, Bogumiła