Członkowie PTTK uczcili rocznicę odzyskania niepodległości

DSC 7126

W dniu 26 września odbył się rajd pn. "Chełmek" – na turystycznym szlaku w stulecie odzyskania niepodległości". O godzinie 16.00, turyści zrzeszeni w Oddziale Ziemi Oświęcimskiej PTTK, w Kołach Miejskich PTTK w Chełmku i Oświęcimiu oraz Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Chełmku, zebrali się na wzgórzu Skała w Chełmku pod pomnikiem „Grunwald”. Rajd miał na celu upamiętnienie tego ważnego w dziejach naszego kraju wydarzenia.

Pamięć oraz oddanie hołdu tym, dzięki którym dziś możemy żyć w wolnej Polsce, jest ważne dla każdego patrioty. Dlatego nie dziwi fakt, że uczestnicy licznie zgromadzili się w miejscu, które było jednocześnie startem do wymarszu na spacer krajoznawczy śladami bogactw i tajemnic natury oraz kulturowego dziedzictwa naszej miejscowości. Wśród zaproszonych gości znalazł się także burmistrz Chełmka Andrzej Saternus, który chętnie rozmawiał z członkami PTTK.

DSC 7093

Tematami przewodnimi rajdu były tradycje obuwnicze Chełmka, fenomen batowskiego imprerium i rola Południowych Zakładów Przemysłu Skórzanego w rozwój kraju. Wędrówka zakończyła się na sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji. /fot. P.Waligóra, MOKSiR Chełmek/

2018.10.03 rajd odzyskanie niep

2018.10.03 rajd odzyskanie niep2