Umowa na modernizację ulic: Wojska Polskiego, Marszałka Piłsudskiego i Ofiar Faszyzmu w Chełmku podpisana!

2018.09.25 OSPR2

Ulice: Wojska Polskiego, Marszałka Piłsudskiego i Ofiar Faszyzmu w Chełmku zostaną wyremontowane!  W dniu dzisiejszym została podpisana umowa pomiędzy gminą Chełmek, a Przedsiębiorstwem Budowlano Drogowo Mostowym „Drog-Bud” ze Spytkowic, na realizację zadania inwestycyjnego pn. „Modernizacja układu dróg – ulica Wojska Polskiego, ulica Marszałka Piłsudskiego i ulica Ofiar Faszyzmu w Chełmku, stanowiących dojazd do miejsca pamięci”. Środki na ten cel w wysokości 820 000 zł gmina pozyskała z budżetu państwa w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego - etap V 2016 - 2020. Zakres prac będzie obejmował m.in.: wymianę nawierzchni asfaltowej na tzw. cichą nawierzchnię, remont sieci kanalizacji deszczowej, wykonanie miejsc postojowych i poboczy. Całkowita wartość inwestycji to ponad 1,3 mln złotych.

Dzisiaj jest: 19 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dariusz, Urban, Gabriela