LKS Bobrek ma już 20 lat!

25.09.25 LKS

23 września 2018 roku Ludowy Klub Sportowy w Bobrku świętował jubileusz 20-lecia istnienia. Obchody stały się okazją do licznych wspomnień oraz podsumowań dokonań klubu. Uroczystości rozpoczęły się na płycie boiska w Bobrku już od wczesnych godzin rannych. Najpierw rozegrano turniej piłkarski dzieci z rocznika 2008 czyli tak zwanych „Orlików”. Tuż przed południem na boisko wybiegły najmłodsze dzieci z piłkarskiego przedszkola, które swoją grą a przede wszystkim zabawą zapewniły kibicom wiele wrażeń i radości. W tym dniu nie mogło zabraknąć spotkania byłych zawodników klubu z Bobrka, więc rozegrano również turniej Oldboji, w którym udział wzięły drużyny z Bobrka, Zaborza oraz dwie ekipy przedstawicieli Huty Metali Nieżelaznych w Bobrku.

Kolejnym punktem obchodów jubileuszu było przedstawienie krótkiego rysu historycznego założenia Klubu. We wspomnieniach nie zabrakło nazwisk byłych i obecnych piłkarzy, działaczy ale przede wszystkim nie zabrakło ważnych dla Klubu wydarzeń. Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus złozył  na ręce prezesa Klubu Edwarda Buchały podziękowania za dotychczasową działalność, upowszechnienie i promowanie piłki nożnej w naszym regionie i życzenia dalszych sukcesów w szkoleniu kolejnych pokoleń młodych piłkarzy.

Najważniejszym sportowym akcentem jubileuszu był mecz ligowy oświęcimskiej A klasy pomiędzy drużynami LKS Bobrek, a Sołą Łęki. Przed rozpoczęciem spotkania Burmistrz przekazał kapitanowi drużyny gospodarzy nowy komplet strojów piłkarskich. W podziękowaniu Prezes Klubu wręczył Włodarzowi Gminy pamiątkową okolicznościową koszulkę. Jubileusz zakończyło spotkanie integracyjne.

/źródło: LKS Bobrek/

Dzisiaj jest: 19 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dariusz, Urban, Gabriela