Tour de Pologne ponownie przebiegnie przez Gminę Chełmek

2018.08.03. TDP
Wielkie ściganie ponownie w naszej gminie. Już po raz 75. kolarze z najlepszych drużyn świata staną na starcie naszego narodowego wyścigu – Tour de Pologne. Rozpoczną w Krakowie a zakończą w Bukowinie Tatrzańskiej. Wielobarwny peleton ponownie przemknie naszą gminę. Zawodnicy przez Gorzów przejadą we wtorek 7 sierpnia w trakcie 4. etapu z Jaworzna do Szczyrku o długości 179 km. W trakcie przejazdu kolarzy droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodów, z tego powodu wystąpią utrudnienia na trasie, którą poruszać się będą zawodnicy. Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang zachęcają wszystkich mieszkańców Gorzowa, Bobrka i Chełmka do kibicowania zawodnikom w trakcie przejazdu przez naszą gminę.

 

- 7 sierpnia kolarze pojadą od strony Śląska, przejadą przez Most Galicyjski, skręcą w prawo na ulicę Oświęcimską, przejadą przez Gorzów również Oświęcimską i opuszczą naszą gminę ulicą Krakowską w kierunku Oświęcimia. W tym dniu przejazd kolarzy planowany jest pomiędzy godziną 12:30 a 12:50. Całkowite zamknięcie trasy nastąpi około godziny 12. 

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 20 Kwiecień 2019    |    Imieniny obchodzą: Agnieszka, Teodor, Czesław