Tour de Pologne ponownie przebiegnie przez Gminę Chełmek

2018.08.03. TDP
Wielkie ściganie ponownie w naszej gminie. Już po raz 75. kolarze z najlepszych drużyn świata staną na starcie naszego narodowego wyścigu – Tour de Pologne. Rozpoczną w Krakowie a zakończą w Bukowinie Tatrzańskiej. Wielobarwny peleton ponownie przemknie naszą gminę. Zawodnicy przez Gorzów przejadą we wtorek 7 sierpnia w trakcie 4. etapu z Jaworzna do Szczyrku o długości 179 km. W trakcie przejazdu kolarzy droga będzie całkowicie zamknięta dla ruchu samochodów, z tego powodu wystąpią utrudnienia na trasie, którą poruszać się będą zawodnicy. Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus oraz Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang zachęcają wszystkich mieszkańców Gorzowa, Bobrka i Chełmka do kibicowania zawodnikom w trakcie przejazdu przez naszą gminę.

- 7 sierpnia kolarze pojadą od strony Śląska, przejadą przez Most Galicyjski, skręcą w prawo na ulicę Oświęcimską, przejadą przez Gorzów również Oświęcimską i opuszczą naszą gminę ulicą Krakowską w kierunku Oświęcimia. W tym dniu przejazd kolarzy planowany jest pomiędzy godziną 12:30 a 12:50. Całkowite zamknięcie trasy nastąpi około godziny 12.

Dzisiaj jest: 19 Grudzień 2018    |    Imieniny obchodzą: Dariusz, Urban, Gabriela