„Klapki dla Gambii”

2018.07.04. klapki
„Nie jest bogatym ten, kto dużo ma, lecz ten, kto dużo daje” (Erich Fromm). Końcem czerwca do Chełmka dotarli wolontariusze akcji „Klapki dla Gambii”. Dr Maciej Kalarus i Pani Agnieszka Król odebrali klapki, które zebrali uczniowie z poszczególnych szkół Gminy Chełmek. W placówkach zebrano odpowiednio:
- Samorządowy Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 2 w Chełmku ul. Piłsudskiego - 132 pary;
- Samorządowy Zespół Szkolno–Przedszkolny nr 2 w Chełmku ul. Brzozowa -128 par;
- Samorządowy Zespół Szkół w Bobrku – 59 par;
-Samorządowy Zespół Szkół w Gorzowie – 31 par.
Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem. Wiele osób odpowiedziało na prośbę Samorządu Uczniowskiego i przyniosło nawet po kilka par klapek. Teraz trafią do Afryki i będą z nich korzystać mieszkający tam ludzie.

- Jak napisał mi w mailu jeden z organizatorów, dr Maciej Kalarus z Akademii Techniczno–Humanistycznej w Bielsku–Białej „W sierpniu do Gambii samochodem podróżniczym pojedzie od nas trójka studentów z opiekunem i będą w Waszym imieniu rozdawać klapki afrykańskim dzieciom, wcześniej przejmując z gambijskiego portu kontener. Zachęcamy do śledzenia relacji z tej części akcji zarówno na profilu FB, jak i na stronie internetowej. Nasza ekipa powróci do Polski prawdopodobnie na początku października i w listopadzie (w pierwszej połowie) planujemy uroczyste podsumowanie całej tegorocznej akcji wraz z rozdaniem pakietów medialnych i Certyfikatów Uczestnictwa dla każdej placówki oświatowej, która wpisana jest na Listę Ambasadorów i zbierała klapki. Przewidujemy zorganizowanie uroczystości, na którą już teraz serdecznie Was zapraszamy, jednak więcej informacji na ten temat pojawi się w późniejszych terminach. I najważniejsze: bardzo, ale to bardzo dziękujemy za każdą parę klapek. To jest naprawdę świetna robota, każdego z osobna i wszystkich razem. Dziękujemy z całego serca, a oglądając zdjęcia i czytając relacje, sami możecie zobaczyć, jak to wszystko, co robimy, jest ważne i potrzebne. To jest kawał dobrej roboty. Ponad 300 placówek oświatowych ogarniało temat przez prawie dwa miesiące i to też o czymś świadczy. Dziękujemy za zaangażowanie, za emocje i empatię – po prostu za wszystko. Gdyby nie Wy, nigdy tylu klapek byśmy nie uzbierali”. Podczas swojej wizyty wolontariusze opowiedzieli naszej młodzieży o zorganizowanej akcji. W przyszłym roku na pewno znów do niej przystąpimy. Raz jeszcze dziękuję wszystkim za pomoc i zaangażowanie - mówi Anna Grochal, nauczycielka z SZS-P nr 2 w Chełmku.

Więcej informacji na temat akcji „Klapki dla Gambii” można znaleźć tutaj: https://klapkidlagambii.pl/

Dzisiaj jest: 26 Wrzesień 2018    |    Imieniny obchodzą: Justyna, Łucja, Cyprian