W Bobrku powstanie przestrzeń spotkania i rekreacji

2018.05.08. W Bobrku powstanie przestrzeń spotkania i rekreacji

logotypy PROW

Ponad 589 tysięcy złotych kosztować będzie stworzenie w Bobrku przestrzeni spotkania i rekreacji, która zgodnie z planem zlokalizowana będzie w rejonie ulic Długiej, Akacjowej i Jarzębinowej. Dzięki dofinansowaniu z funduszy europejskich w wysokości 374 434 złotych, powstanie miejsce, przeznaczone dla osób w każdym wieku.

- Stworzenie przestrzeni spotkania i rekreacji w Bobrku jest kontynuacją zadań, które rozpoczęliśmy w tej miejscowości. Zgodnie z planem w rejonie ulic Długiej, Akacjowej i Jarzębinowej powstanie plac zabaw dla dzieci i młodzieży, który wyposażony będzie w urządzenia do zabawy i ćwiczeń. Odwiedzający to miejsce będą mogli spędzić tutaj czas chociażby na rozmowie czy obserwowaniu swoich dzieci w czasie zabawy. Zaprojektowane i wykonane place łączyć będą specjalne ścieżki, po których będzie się można bez problemów poruszać. Dodatkowo cały obiekt będzie zabezpieczony ogrodzeniem. Tego typu inwestycje są dla nas bardzo ważne, ponieważ dotyczą nie tylko jakiejś konkretnej grupy osób, tylko całej społeczności. Chcemy, aby powstałe miejsce dobrze służyło mieszkańcom i pomagało w ich integracji i spędzaniu wolnego czasu – mówi Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus.

Gmina Chełmek otrzymała dofinansowanie na realizację tego przedsięwzięcia w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, Oś 4 LEADER, Strategia Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez społeczność w ramach PROW na lata 2014-2020 realizowana przez Lokalną Grupę Działania Dolina Soły, gdzie Gmina Chełmek jest członkiem.

Dzisiaj jest: 19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita