Poranek z bajką

2018.05.16. poranek 1
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek jest organizowanym w dniach w dniach 8 - 15 maja programem promocji czytelnictwa i bibliotek, który ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Te cele przyświecały bibliotekarzom Biblioteki Publicznej w Chełmku, którzy w ramach obchodów XV Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, zorganizowali cykl spotkań pn. „Letnia Czytelnia”. Z tej okazji przy ulicy Topolowej odbywały się poranki z bajką, skierowane do najmłodszych czytelników. W spotkaniach z przedszkolakami uczestniczyli przedstawiciele różnych zawodów: kosmetolog, ksiądz, weterynarz, policjanci, a także strażacy ochotnicy.

W dniu 10 maja przedstawiciele OSP w Chełmku przedstawili dzieciom ich własną wersję „(Do)wolności czytania”, pod tym hasłem bowiem odbywała się tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek. Poza lekturą książek, dla najmłodszych była to także okazja do bliższego poznania specyfiki pracy strażaka oraz zobaczenia wozu pożarniczego. Dzieci oglądały wyposażenie pojazdu strażackiego, ze szczególnym zainteresowaniem ze strony chłopców. W końcu kto z męskiej części najmłodszych nie marzy o tym, aby jak bohater jednej z książeczek dla dzieci autorstwa Czesława Janczarskiego - „Jak Wojtek został strażakiem”, pójść w jego ślady. Na pożegnanie strażacy otrzymali dyplom i podziękowania za poświecimy czas i swój wkład w propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.

Jeśli jesteście ciekawi kto jeszcze uczestniczył w akcji, to odsyłamy was na stronę Biblioteki Publicznej w Chełmku, gdzie znajdziecie galerię zdjęć.

2018.05.16. poranek 3

2018.05.16. poranek 4

2018.05.16. poranek 5

2018.05.16. poranek 2