Przedszkolaki wiedzą jak segregować śmieci

2018.05.15. segregacja 1
Dzieci z grupy „Misie” Samorządowego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku wraz z wychowawcami - Jolantą Wolną i Elizą Pędzialek–Krysta, już po raz drugi zaprosiły do Przedszkola Samorządowego nr 2 w Chełmku Panią Anastazję Wójcik z  Urzędu Miejskiego, która w ciekawy sposób opowiedziała najmłodszym  o selektywnej zbiórce odpadów w naszej gminie. Młodzi uczniowie dowiedzieli się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać.  Pięciolatki pod okiem gościa segregowały odpady do worków odpowiedniego koloru. Dzieci wzbogaciły swoje wiadomości i słownictwo. Słowo „recykling” nie jest już im obce. Spotkanie zakończyło się wspólną grą edukacyjną „Nauka z Marcelem czyni  EKO bohaterem”. Gra utrwaliła wiadomości dotyczące prawidłowej segregacji odpadów.

Na pamiątkę spotkania każdy przedszkolak otrzymał torbę ekologiczną wraz z  edukacyjnymi, ekologicznymi książeczkami. To był wyjątkowy dzień. Przedszkolaki wiedzą, że zdrowie każdego człowieka zależy od jego sposobu życia i myślenia w odniesieniu do ochrony otaczającego nas świata.

2018.05.15. segregacja 2

2018.05.15. segregacja 3

Dzisiaj jest: 17 Listopad 2018    |    Imieniny obchodzą: Waleria, Salomea, Grzegorz