Nowa dodatkowa KARTA DUŻEJ RODZINY w formie elektronicznej

2015.11.17.kdr

Karta Dużej Rodziny w formie elektronicznej

Z dniem 1 stycznia 2018 r. Karta Dużej Rodziny uzyskała nową formę dokumentu elektronicznego. Jest to e-dokument umożliwiający członkom rodzin wielodzietnych korzystanie z przysługujących im uprawnień, w tym zniżek ustawowych.

Zalety elektronicznej Karty Dużej Rodziny

Członkowie rodzin wielodzietnych nie muszą czekać kilku tygodni na wyprodukowanie Kart, jak to ma miejsce w przypadku Kart tradycyjnych (plastikowych). Karty w formie elektronicznej udostępniane są swoim posiadaczom w przeciągu kilku minut od momentu, w którym pracownik SI KDR pozytywnie rozpatrzy wniosek i wyśle zamówienie na Kartę.
Rodzice i małżonkowie rodziców mogą wyświetlać na telefonie nie tylko swoje Karty, ale również Karty pozostałych członków rodziny. Wystarczy jedna osoba, która na telefonie pokaże karty wszystkich członków rodziny. Nie ma już konieczności szukania przez wszystkich członków rodziny plastikowych Kart.
Ponadto aplikacja umożliwi łatwe i szybkie znalezienie najbliższych Partnerów Karty Dużej Rodziny dzięki usłudze geolokalizacji.

Jak wnioskować o elektroniczną Kartę Dużej Rodziny

O Kartę Dużej Rodziny: tradycyjną, tradycyjną i elektroniczną, elektroniczną można wnioskować w formie tradycyjnej (papierowej) lub za pośrednictwem Portalu Informacyjno-Usługowego - Emp@tia.
Na stronach internetowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej: https://empatia.mpips.gov.pl znajdują się szczegółowe informacje o dotyczące wnioskowania o Kartę Dużej Rodziny w formie elektronicznej.

Koszty związane z elektroniczną Kartą Dużej Rodziny

Osoby, które przed dniem 1 stycznia 2018 roku są już w posiadaniu tradycyjnej Karty Dużej Rodziny nie ponoszą kosztów związanych z wystąpieniem o elektroniczną Kartę Dużej Rodziny. Wniosek o bezpłatną elektroniczną Kartę należy złożyć do dnia 31 grudnia 2019 roku.

Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech