Baśniowa noc w Bibliotece

2018.04.10. andersen
„Noc z Andersenem” to impreza wspierająca Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej, który obchodzony jest na całym świecie 2 kwietnia, dla upamiętnienia dnia urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Pomysł imprezy powstał w celu wspierania i propagowania systematycznego czytania książek zarówno przez dzieci jak i dzieciom, pogłębienie więzi młodego czytelnika z biblioteką, aktywizacja twórcza dzieci i zagospodarowanie czasu wolnego. W tym roku na całym świecie udział wzięło ponad 1600 bibliotek i ponad 95 tys. Dzieci i dorosłych. W Chełmku tradycji stało się zadość i po raz kolejny Biblioteka Publiczna zorganizowała „Noc z Andersenem”, która trwała od piątku od godziny 18 do soboty do godziny 8.

- Dzieci przybyły na imprezę przebrane w piękne baśniowe stroje. Po uroczystym powitaniu miał miejsce występ Grupy Teatralnej „SZTUKA” z Trzebini z przedstawieniem pt. „Legenda o smoku wawelskim”. Publiczność aktywnie uczestniczyła w przedstawieniu. Kolejnym punktem wydarzenia było spotkanie z Panem Andersenem przy tradycyjnym urodzinowym torcie. Dla uczestników przygotowane były warsztaty poprowadzone przez animatora z Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak” z Libiąża „Kreatywny Kącik”. Pani Katarzyna Gacek zaprosiła wszystkich w magiczną podróż do Danii, rodzinnego kraju H.Ch. Andersena. Zajęcia miały na celu pobudzenie kreatywności oraz wyobraźni dzieci. Były przeprowadzane eksperymenty, konkursy, quizy przybliżające postać wielkiego baśniopisarza – opisuje spotkanie Urszula Bialik z Biblioteki Publicznej w Chełmku.

Dzieci świetnie się bawiły, czas wypełniony czytaniem baśni, konkursami oraz pokazem mody do późnych godzin nocnych, aż zmęczone nadmiarem wrażeń zasnęły. Po baśniowej noce w bibliotece dzieci wróciły do domów bogatsze w wiedzę, nawiązały  nowe znajomości, mogły poznać bibliotekę nocą, a książnica pozyskała nowych młodych czytelników. Nad całością tego niezwykłego wydarzenia czuwały wróżki bibliotekarki Renia, Bogusia i Ula.

- Noc z Andersenem nie mogłaby się odbyć w takim kształcie, gdyby nie osoby, które wsparły to wspaniałe przedsięwzięcie. Dlatego serdeczne podziękowania otrzymują: Pan Andrzej Saternus Burmistrz Chełmka, Państwo Monika i Dominik Jamróz, Pani Anna Wojciechowska, Pan Szymon Hebda firma „Szan”, Pan Andrzej Gołębiowski, Pani Joanna Galistl cukiernia „Ptyś”, Pani Karolina i Andrzej Postupalscy, Pizzeria „Ciżemka”, Pani Sylwia Król, Pan Aleksander Kobyłczyk – dodaje Urszula Bialik.

Pełna fotorelacja z „Nocy z Andersenem” dostępna jest tutaj.

Dzisiaj jest: 23 Kwiecień 2018    |    Imieniny obchodzą: Jerzy, Wojciech