Baśniowa noc w Bibliotece

2018.04.10. andersen
„Noc z Andersenem” to impreza wspierająca Międzynarodowy Dzień Książki Dziecięcej, który obchodzony jest na całym świecie 2 kwietnia, dla upamiętnienia dnia urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Pomysł imprezy powstał w celu wspierania i propagowania systematycznego czytania książek zarówno przez dzieci jak i dzieciom, pogłębienie więzi młodego czytelnika z biblioteką, aktywizacja twórcza dzieci i zagospodarowanie czasu wolnego. W tym roku na całym świecie udział wzięło ponad 1600 bibliotek i ponad 95 tys. Dzieci i dorosłych. W Chełmku tradycji stało się zadość i po raz kolejny Biblioteka Publiczna zorganizowała „Noc z Andersenem”, która trwała od piątku od godziny 18 do soboty do godziny 8.

 

- Dzieci przybyły na imprezę przebrane w piękne baśniowe stroje. Po uroczystym powitaniu miał miejsce występ Grupy Teatralnej „SZTUKA” z Trzebini z przedstawieniem pt. „Legenda o smoku wawelskim”. Publiczność aktywnie uczestniczyła w przedstawieniu. Kolejnym punktem wydarzenia było spotkanie z Panem Andersenem przy tradycyjnym urodzinowym torcie. Dla uczestników przygotowane były warsztaty poprowadzone przez animatora z Akademii Twórczego Rozwoju „Bystrzak” z Libiąża „Kreatywny Kącik”. Pani Katarzyna Gacek zaprosiła wszystkich w magiczną podróż do Danii, rodzinnego kraju H.Ch. Andersena. Zajęcia miały na celu pobudzenie kreatywności oraz wyobraźni dzieci. Były przeprowadzane eksperymenty, konkursy, quizy przybliżające postać wielkiego baśniopisarza – opisuje spotkanie Urszula Bialik z Biblioteki Publicznej w Chełmku.

Dzieci świetnie się bawiły, czas wypełniony czytaniem baśni, konkursami oraz pokazem mody do późnych godzin nocnych, aż zmęczone nadmiarem wrażeń zasnęły. Po baśniowej noce w bibliotece dzieci wróciły do domów bogatsze w wiedzę, nawiązały  nowe znajomości, mogły poznać bibliotekę nocą, a książnica pozyskała nowych młodych czytelników. Nad całością tego niezwykłego wydarzenia czuwały wróżki bibliotekarki Renia, Bogusia i Ula.

- Noc z Andersenem nie mogłaby się odbyć w takim kształcie, gdyby nie osoby, które wsparły to wspaniałe przedsięwzięcie. Dlatego serdeczne podziękowania otrzymują: Pan Andrzej Saternus Burmistrz Chełmka, Państwo Monika i Dominik Jamróz, Pani Anna Wojciechowska, Pan Szymon Hebda firma „Szan”, Pan Andrzej Gołębiowski, Pani Joanna Galistl cukiernia „Ptyś”, Pani Karolina i Andrzej Postupalscy, Pizzeria „Ciżemka”, Pani Sylwia Król, Pan Aleksander Kobyłczyk – dodaje Urszula Bialik.

Pełna fotorelacja z „Nocy z Andersenem” dostępna jest tutaj.

Oświata

Oświata i Edukacja

Wykaz jednostek realizujących zadania oświatowo-edukacyjne w Gminie Chełmek.

Sport

Kultura, Sport i Rekreacja

MOKSiR organizatorem życia kulturalnego, sportowego i rekreacyjnego na terenie gminy.

Drogi

Komunikacja i oświetlenie ulic

Wykaz dróg w podziale na administratorów oraz organizacja transportu w gminie.

Nieruchomości

Nieruchomości na sprzedaż

Aktualne oferty sprzedaży nieruchomości, będące własnością Gminy Chełmek

Śmieci

Odpady komunalne

Najważniejsze informacje dotyczące gospodarki odpadami komunalnymi na terenie Gminy Chełmek

Zagrożenia

Informacje o zagrożeniach

Praktyczne porady na wypadek sytuacji kryzysowych w gminie.

Jak pracujemy

Godziny pracy Urzędu

Poniedziałek-Środa:
7.30 - 15.30

Czwartek:
7.30 - 16.00

Piątek:
7.30 - 15.00

.

Numer konta:
72 1020 2528 0000 0902 0475 8985

NIP: 549-21-97-441

Adresy

Urząd i Spółki Gminne

 • fotka urzędu

  Urząd Miejski

  ul. Krakowska 11
 • fotka ADM

  A.D.M.

  ul. Piłsudskiego 8
 • fotka MZGK

  M.Z.G.K.

  ul. Piastowska 18

Mapa

obrazek-klawisz do mapy

Masz sprawę lub pytania?

. .
Dzisiaj jest: 25 Marzec 2019    |    Imieniny obchodzą: Maria, Wieńczysław, Ireneusz