Gmina Chełmek jednym z najmniej zadłużonych samorządów w Polsce

2017.12.29.rankign
Szanowni Państwo,

21 grudnia Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej opublikował zestawienie najbardziej i najmniej zadłużonych wszystkich 2478 gmin w Polsce. Ranking opiera się na danych, przedstawionych przez Resort Finansów. Miło mi poinformować, że Gmina Chełmek zajęła bardzo wysokie 2132 miejsce w tym zestawieniu. Warto tutaj zwrócić uwagę na specyfikację tego zestawienia, gdyż najbardziej zadłużone gminy zajmują pierwsze miejsca (tj. 1,2,3 itd.), natomiast najmniej zadłużone gminy zajmują miejsca odległe, powyżej 2000 (tak jak w przypadku naszej gminy 2132 miejsce. Najmniej zadłużona gmina, czyli Wałcz, zajęła 2478 miejsce). W III kwartale 2017 roku nasze zadłużenie w przeliczeniu na jednego mieszkańca wynosiło zaledwie 203 złote. Tym samym nasza gmina posiada najmniejsze zadłużenie w Małopolsce Zachodniej oraz jedno z najmniejszych w całej Polsce. Dla porównania najbardziej zadłużoną gminą, która zajęła 1 miejsce w rankingu, są Ostrowice, których zadłużenie na jednego mieszkańca 18 644 złote. Jak już wielokrotnie Państwa informowałem tak wysokie miejsce zawdzięczamy funkcjonowaniu w oparciu o zrównoważony budżet, bez zaciągania kredytów. Teraz zbieramy owoce takiego działania.

Cały ranking znajduje się tutaj.

Z wyrazami szacunku,
Andrzej Saternus
Burmistrz Chełmka

Dzisiaj jest: 19 Październik 2018    |    Imieniny obchodzą: Piotra, Michała, Ziemowita