„Odblaskowa szkoła” - wysokie miejsce SZS nr 1 w Chełmku!

2017.12.19.odblaskowa
Znamy już wyniki VIII edycji Małopolskiego Konkursu „Odblaskowa szkoła”. Do konkursu zgłosiły się 343 szkoły podstawowe, do oceny natomiast stanęły 283 placówki. Na podstawie analizy sprawozdań uczestników konkursu zespół jury, składający się z przedstawicieli Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) przyznało Samorządowemu Zespołowi Szkół nr 1 w Chełmku wysokie, 32 miejsce w konkursie. Jest to jak dotąd najwyższa lokata, na jakiej uplasowała się placówka z naszej gminy. Serdecznie gratulujemy.

- Zdobyliśmy 1068 punktów za wszystkie inicjatywy, które podjęliśmy. Przypomnijmy, iż celem tego konkursu było zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Ponadto celem akcji było zwrócenie uwagi pedagogów, rodziców i opiekunów na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Dzięki przystąpieniu do tej akcji mieliśmy możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten szczytny projekt, zwłaszcza sponsorom odblaskowych gadżetów i kamizelek, nauczycielom i uczniom, oraz naszym chełmeckim policjantom, którzy zawsze służyli pomocą – tłumaczą Agata Juszczyńska i Katarzyna Żołdak, koordynatorki konkursu.

Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2018    |    Imieniny obchodzą: Czesław, Hieronim, Fryderyk