„Przedszkolak bezpieczny w domu”

2017.11.09.przedszkolak
Serdecznie zapraszamy do udziału w gminnym konkursie dla najmłodszych w wieku od 3 do 6 lat „Przedszkolak bezpieczny w domu”. Zadaniem konkursowym jest wspólnie z rodzicami wykonanie pracy plastycznej – plakatu, który będzie uwzględniać i ikony ostrzegawcze, zdarzenia i sytuacje, związane z tematem „właściwe przechowywanie, oznaczanie oraz zabezpieczenia przed dzieckiem leków i różnych innych środków chemicznych, znajdujących się w domu”. Przygotowane prace należy składać u wychowawców grup, a docelowo w przedszkolu SZS-P nr 2 w Chełmku do 30 listopada 2017 roku. Dla wszystkich dzieci przewidziano upominki! Serdecznie zapraszamy do udziału.

Celem konkursu jest promowanie profilaktyki bezpiecznych zachowań w domu, uświadomienie dzieciom i rodzicom znaczenia przestrzegania zasad bezpieczeństwa, uwrażliwienie na zagrożenia wynikające ze spożywania nieznanych substancji, podkreślenie roli dorosłego w kształceniu dobrych, bezpiecznych nawyków u dzieci oraz rozwijanie wyobraźni i umiejętności przewidywania zagrożeń w domu.

Prace należy przygotować na kartce A-3. Technika wykonania jest dowolna, np. farby, pastele, wydzieranka, wycinanka, collage. Każda praca powinna zawierać imię i nazwisko dziecka, nazwę grupy oraz nazwę przedszkola, do którego uczęszcza. Data rozstrzygnięcia konkursu zostanie przekazana w odrębnym ogłoszeniu.

42 8110 1023 2006 0300

Dzisiaj jest: 24 Listopad 2017    |    Imieniny obchodzą: Flora, Jan, Roman